niedziela, 29 lipca 2018

215. Bartosz Kapustka

Bartosz Kapustka (ur. 23 grudnia 1996 w Tarnowie) – polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika w angielskim klubie Leicester City oraz w reprezentacji Polski. Uczestnik Mistrzostw Europy 2016. 7 września 2015 roku zadebiutował w reprezentacji Polski w meczu z Gibraltarem, pojawiając się na boisku jako rezerwowy w 62. minucie, po czym zdobył swojego debiutanckiego gola w reprezentacji w 73. minucie wygranego 8:1 spotkania. 13 listopada 2015 roku wystąpił w towarzyskim meczu przeciwko Islandii. Wszedł na boisko w 65. minucie, a chwilę później strzelił swoją drugą bramkę w reprezentacji. Został powołany na Mistrzostwa Europy 2016 we Francji. Zadebiutował na nich 12 czerwca 2016 w wygranym 1:0 meczu z Irlandią Północną, a sam piłkarz został uznany za jednego z najlepszych na boisku. 4 września 2016 strzelił gola w 9. minucie, w zremisowanym 2:2 meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata 2018 z Kazachstanem. W reprezentacji do tej pory rozegrał 14 spotkań, strzelając w nich 3 bramki [1].