sobota, 10 października 2020

347. Krzysztof Baszkiewicz

Krzysztof Baszkiewicz (ur. 17 lutego 1933 w Warszawie, zm. 25 listopada 1993 tamże) – polski piłkarz, reprezentant kraju. Był strzelcem pierwszego gola dla polskiego zespołu klubowego w europejskich pucharach (12 października 1955 w 14. minucie przegranego 1:4 spotkania Gwardia Warszawa - Djurgårdens IF, dającego wówczas wyrównanie 1:1). W 1954 występując w stołecznej Gwardii zdobył Puchar Polski, a w 1957 wicemistrzostwo kraju. Jego karierę sportową przerwała kontuzja, której nabawił się w 1960 (w meczu z Odrą Opole) - tuż przed Igrzyskami Olimpijskimi w Rzymie. W drużynie narodowej rozegrał 20 spotkań, strzelając 4 bramki. Debiutował 29 maja 1955 w Bukareszcie podczas zremisowanego 2:2 meczu przeciwko Rumunii [1].