sobota, 7 lipca 2018

208. Bartosz Białkowski


Bartosz Białkowski (ur. 6 lipca 1987 w Braniewie) – polski piłkarz występujący na pozycji bramkarza w angielskim klubie Ipswich Town oraz w reprezentacji Polski.
Karierę rozpoczynał w zespole Olimpii Elbląg. W kolejnym sezonie przeniósł się do zabrzańskiego Górnika, w którego barwach zadebiutował w polskiej Ekstraklasie (30 października 2004 w spotkaniu z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski, stając się najmłodszym bramkarzem w historii klubu). Na polskich pierwszoligowych boiskach rozegrał 7 spotkań.
Z Zabrza wyjechał na testy do szkockiego Heart of Midlothian, po czym w styczniu 2006 podpisał kontrakt z angielskim Southampton F.C., grającym w Championship. W styczniu 2009 został wypożyczony do Ipswich Town. We wrześniu trafił do Barnsley. Do października rozegrał tam dwa mecze. 15 czerwca 2012 roku podpisał trzyletni kontrakt z Notts County.
Brał udział w Mistrzostwach Świata U-20 w Kanadzie w 2007. Pełnił tam funkcję kapitana zespołu. W reprezentacji rozegrał jeden mecz [1]. Autograf pochodzi z wymiany.

3 komentarze: